stopa kolano ręka bark kręgosłup szyja

Stabilizator kolana z metalowymi wzmocnieniami

kolano.wzmoc

Wykonany z przewiewnego neoprenu, posiada otwór na rzepkę, który ułatwia poruszanie się oraz zmniejsza uczucie dyskomfortu podczas noszenia stabilizatora. Stabilizator posiada wszyte cztery metalowe wzmocnienia boczne oraz dwa regulowane paski i cztery skrzyżowane wzmocnienia wokół rzepki zapewniające doskonałą stabilizację. 

Zastosowanie: urazy łękotki, podczas rehabilitacji, zapobiegawczo podczas uprawiania sportu oraz pracy fizycznej, przy urazach kolana.

Rozmiar: obwód wokół stawu kolanowego.

Gwarantujemy najlepsze ceny i pełne zadowolenie z naszych usług. Sprawdź Nas.

Stabilizator stawu skokowego i stopy typu “but” WALKER

p320_big

Przeznaczony do leczenia pęknięć kości w okolicy stawu skokowego, pęknięć kości stopy, uszkodzeń tkanki miękkiej, ścięgna Achillesa, skręceń stawu skokowego. Podszyty przyjemną w dotyku tkaniną, jest lekki, zapewnia doskonałą stabilizację stopy, stawu skokowego i podudzia.

Rozmiar: rozmiar buta

Gwarantujemy najlepsze ceny i pełne zadowolenie z naszych usług. Sprawdź Nas.

Okład żelowy ciepło-zimny

okład

Trzymany w zamrażarce, w przypadku nagłego wypadku, np. oparzenia, stłuczenia, silnego bólu głowy, jest gotowy do użycia. Natomiast wyjęty z zamrażalki i włożony do gorącej (ok. 80 stopnii C) wody, po kilku minutach zamienia się w gorący okład. Jako okład zimy jest pomocny na: bóle zębów, opuchlizny, uderzenia, skręcenia, kontuzje, ukąszenia owadów, zapalenia stawów, zaś jako okład gorący na: bóle wskutek napięcia mięśni, bóle reumatyczne, bóle chroniczne (lumbago), bolesne miesiaczkowanie, skurcze mięśni (zamiast okładów parafinowych).

Stabilizator stawu skokowego i stopy

test

Unieruchomienie stawu skokowego i stopy po skręceniu I, II, III stopnia, przy niestabilności lub podczas doleczania złamań. Taśmy usztywniające i sznurówki zapewniają maksymalną ochronę.
Zalecany również profilaktycznie jako ochrona stawu.

Rozmiar: rozmiar buta.

Gwarantujemy najlepsze ceny i pełne zadowolenie z naszych usług. Sprawdź Nas.

Kamizelka unieruchamiająca typu Desault

kamizelka-unieruchamiająca-typu-Desault

Wykonana jest z oddychającej pianki poliuretanowej dwustronnie pokrytej dzianiną poliamidową.
Ustawia ramię w przywiedzeniu i rotacji wewnętrznej w stawie ramiennym, natomiast staw łokciowy i przedramię blisko tułowia. Stosowana po przebytych operacjach, w przypadku niedowładu, złamań, kontuzji obojczyka, przesileń ścięgien i więzadeł a także leczenia i doleczania urazów stawu ramiennego, obręczy barkowej oraz stawu łokciowego, chorób zapalnych i chorób zwyrodnieniowych stawu ramiennego.

Rozmiar: obwód wokół klatki piersiowej.

Gwarantujemy najlepsze ceny i pełne zadowolenie z naszych usług.                                                                      Sprawdź Nas.

Skręcenie stawu skokowego

Urazy stawu skokowego należą do najczęstszych „sportowych“ obrażeń kończyn dolnych. W stawie skokowym stykają się powierzchnie stawowe trzech kości: piszczelowej, strzałkowej i skokowej, które przemieszczają się względem siebie i są powiązane ze sobą trzema kompleksami więzadłowymi. Uszkodzenie któregokolwiek z kompleksów więzadłowych może prowadzić do jego niestabilności.

W następstwie bocznego skręcenia stawu najczęściej ulega uszkodzeniu więzadło skokowo-strzałkowe przednie ATFL. Drugim więzadłem podatnym na obrażenie w przypadku bocznego skręcenia stawu jest więzadło piętowo-strzałkowe CFL. Po bocznym skręceniu stawu często dochodzi do jednoczesnego uszkodzenia jego torebki. Urazowi skrętnemu towarzyszy zwykle „strzał“ lub trzaśnięcie. Pojawia się obrzęk stawu, tkliwość przy wykonywaniu ruchów oraz w czasie chodzenia. Początkowo leczenie skręcenia stawu skokowego polega na stosowaniu odpoczynku, okładów chłodzących, uniesieniu uszkodzonej kończyny oraz unieruchomieniu kończyny w stabilizatorze. Przyjmuje się, że średni okres unieruchomienia kończyny bezpośrednio po urazie powinien wynosić od 3 do 4 tygodni. W każdym przypadku  powinien on być uzależniony od rozległości urazu oraz nasilenia dolegliwości. W pierwszych dniach po urazie zalecane jest także odciążanie kończyny przy pomocy kul łokciowych. Jeśli uraz nie obejmuje więzozorstu piszczelowo-strzałkowego i nie ma towarzyszącego złamania, rehabilitację stawu należy rozpocząć natychmiast po ustąpieniu bólu w celu przywrócenia siły, zakresu ruchów i propriocepcji. Po powrocie do uprawnia sportu, wskazane jest zakładanie sznurowanych ortez na staw skokowy, aby zapobiec jego ponownym uszkodzeniom.

lek. Piotr Maciszewski

Niestabilność stawu kolanowego

W ostatnich czasach coraz częściej dochodzi do uszkodzeń stawów kolanowych zarówno w następstwie urazów sportowych jak i urazów zdarzających się w życiu codziennym.  Z powodu zwiększenia aktywności fizycznej społeczeństawa należy się liczyć z ciągłym wzrostem liczby urazów. Niestabilność stawu kolanowego powstaje w wyniku uszkodzenia jednego z jego czterech głównych stabilizujących go więzadeł. Są to więzadło krzyżowe przednie, tylne oraz więzadła poboczne piszczelowe i srzałkowe.

Więzadło poboczne piszczelowe (MCL) jest najczęściej uszkadzanym więzadłem kolana. Rozerwane MCL najczęściej objawia się bólem po przyśrodkowej stronie stawu kolanowego, miejscowym zasinieniem, niekiedy obrzękiem stawu, a po ciężkim uszkodzeniu więzadła, może nawet pojawić się niestabilność stawu.  Izolowane uszkodzenia MCL na ogół nie wymagają interwencji chorurgicznej. Leczenie polega na unieruchomieniu kończyny w stabilizatorze, zabezpieczającym kolano przed działaniem sił koślawiących. Urazy I i II stopnia (czyli urazy z niecałkowitym przerwaniem ciągłości więzadła) powinny być leczone zachowawczo. Obecnie w ramach leczenia zachowawczego dzięki funkcjonalnym ortezom i szybkiemu rozpoczynianiu aktywności ruchowej już we wczesnej fazie terapii możliwe jest odzykanie funkcji i wzmocnienie kolana, przy jednoczesnym zabiezbieczeniu MCL przed działaniem sił koślawiących. Pacjent może chodzić jeśli nie odczuwa bólu, choć zwykle w pierwszych dniach po urazie zaleca się odciążanie kończyny przy pomocy kul łokciowych.

Urazy więzadła pobocznego strzałkowego (LCL) występują znacznie rzadziej niż uraz MCL. Rzadko są urazami izolowanymi, zwykle współistnieją z dodatkowymi obrażeniami stawu. Najbardziej typowym objawem ostrego urazu LCL jest ból w bocznej okolicy kolana. Ponadto może wystąpić miejscowe zasinienie oraz obrzęk stawu, w niektórych przypadkach także uczucie niestabilności kolana. Stosowanie samych tylko ortez nie okazało się skuteczne w leczeniu uszkodzeń LCL. Podstawą leczenia jest naprawa/rekonstrukcja chirurgiczna, natomiast kolejnym etapem jest zabezpieczenie kolana w stabilizator. Zabezpieczenie bocznych struktur stawu kolanowego ortezą powinno trwać do trzech miesięcy, z jednoczasową rehabilitacją i posługiwaniem się kulami łokciowymi w celu odciążania kończyny w pierwszych tygodniach po urazie.

Uraz więzadła krzyżowego przedniego (ACL) powstaje najczęściej w mechanizmie skręcenia kolana przy stawianiu stopy na podłożu. Charakterystyczny dla tego urazu jest ból i obrzęk stawu, czasem z towarzyszącym słyszalnym „trzaśnięciem“. U wielu pacjentów pojawiają się objawy niestabilności kolana po ponowym podjęciu przez nich aktywności sportowej. Przy izolowanych urazach ACL wskazane jest zastosowanie we wstępnym okresie po urazie unieruchomienia w stabilizatorze, a następnie wdrożenie rehabilitacji, która powinna zmierzać do przywrócenia ruchomości stawu kolanowego i wzmocnienia mięśni w jego okolicy, głównie mięśnia czworogłowego. Decyzje o chirurgicznej rekonstrukcji uszkodzonego ACL są podejmowane indywidualnie w zależności od pożądanego przez pacienta poziomu aktywności sportowej, wieku, towarzyszących zmian zwyrodnieniowych oraz obiektywnej i subiektywnej oceny niestabilności stawu.

Urazy więzadła krzyżowego tylnego (PCL) są najczęściej spowodowane uprawianiem sportu, ale także urazami komunikacyjnymi. Typowym mechanizmem urazu PCL w sporcie jest bezpośrednie uderzenie w kolano. Urazowi więzadła towarzyszy znaczny wylew krwi do stawu i ból kolana. Wskazówkami sugerującymi uraz PCL mogą być wybroczyny krwotoczne w dole podkolanowym. Leczenie uzależnione jest od wielu czynników w tym od wieku pacienta, jego poziomu aktywności fizycznej, oczekiwań a także obecności urazów towarzyszących. W przypadkach całkowitego uszkodzenia PCL  staw kolanowy zazwyczaj wymaga unieruchomienia w ortezie w wyproście  w celu zabezpieczenia jego struktur torebkowo-więzadłowych. Wskazane bywa odciążanie kończyny kulami łokciowymi bezpośrednio po urazie. Wykonywanie ćwiczeń służy odzyskaniu siły przez mięsien czworogłowy oraz przygotowaniu pacienta do dalszego etapu leczenia jakim jest operacja.

lek. Piotr Maciszewski

Orteza nadgarstka długa

orteza nadgarstka długa

Zapewnia całkowite unieruchomienie nadgarstka, niezbędne po przeciążeniu, naciągnięciu, skręceniu, po operacjach złamań kości a także po operacji zespołu cieśni nadgarstka, podczas doleczania po unieruchomieniu w gipsie lub podczas rehabilitacji. Wygodna i lekka konstrukcja, łatwa do utrzymania w czystości.

Rozmiar: obwód nadgarstka

Gwarantujemy najlepsze ceny i pełne zadowolenie z naszych usług. Sprawdź Nas.

Orteza kolana z zegarami

oppo-kolano-z zegarem

Doskonale stabilizuje kolano we wszystkich płaszczyznach, zegary pozwalają na dowolną kontrolę kąta zgięcia i wyprostu, chroni całkowicie przed przypadkowymi ruchami. Solidna konstrukcja zegarów, łatwe w nastawieniu. Niezbędny po rekonstrukcjach więzadeł krzyżowych i bocznych (ACL, PCL, MCL, LCL) podczas rehabilitacji a także do uprawiania sportu po ciężkich urazach kolana.

Rozmiar: uniwersalny

Gwarantujemy najlepsze ceny i pełne zadowolenie z naszych usług. Sprawdź Nas.

Stabilizator kolana z policentrycznymi zawiasami

kolano-zawiasy

Stabilizator wykonany jest z oddychającego, perforowanego Breathprenu podszytego bawełną, wzmacnia, chroni i ogrzewa staw, poprawia krążenie krwi. Wzmocnienia boczne z policentrycznymi (podwójnymi) zawiasami zapewniają całkowitą stabilizację poprzeczną kolana i chronią przed przeprostem. Silikonowe wzmocnienie zapewnia doskonałą stabilizację rzepki. Stabilizator zalecany jest w przypadku schorzeń rzepki, łąkotki, niestabilności kolana, przeprostu, podczas rehabilitacji po urazach (np. skręceniu), po rekonstrukcji więzadeł.

Rozmiar: obwód wokół stawu kolanowego

Gwarantujemy najlepsze ceny i pełne zadowolenie z naszych usług. Sprawdź Nas.

Stabilizator stawu skokowego dla aktywnych

stabilizator-stawu-skokowego-dla-aktywnych3

Zapewnia unieruchomienie stawu skokowego po skręceniu I, II, III stopnia, stosowany przy niestabilności oraz jako ochrona stawu podczas uprawiania sportu. Składa się z dwóch łusek i podstawy, mocowany na rzepy, bez trudu mieści się w bucie, nie ogranicza ruchów zgięcia i wyprostu stopy, pozwala na wygodne użytkowanie i szybki powrót do sprawności a także zabezpiecza przed kontuzjami.

Rozmiar: rozmiar buta

Gwarantujemy najlepsze ceny i pełne zadowolenie z naszych usług. Sprawdź Nas.

Stabilizator stawu skokowego ze wzmocnieniem

stopa1

Zapewnia unieruchomienie stawu skokowego po skręceniu I i II stopnia, wzmocniony po obu stronach za pomocą szyn, które wygodnie dopasowują się do stopy, zapięcie w postaci długich taśm na rzepy. Doskonały również jako środek prewencyjny, chroniący przed urazami. 

Rozmiar: obwód wokół stawu skokowego

Gwarantujemy najlepsze ceny i pełne zadowolenie z naszych usług. Sprawdź Nas.

Orteza kręgosłupa lędźwiowego ze wzmocnieniami

orteza kregosłupa lędźwiowo-krzyżowego

Zapewnia bardzo dobrą stabilizację kręgosłupa lędźwiowego, szczególnie przydatna w okresie ostrego bólu, po urazach, przeciążeniach, również jako uzupełnienie leczenia operacyjnego kręgosłupa.

Rozmiar: obwód wokół pasa

Gwarantujemy najlepsze ceny i pełne zadowolenie z naszych usług. Sprawdź Nas.

Lekki gips

lekki gips

Lekki gips to nowoczesna forma klasycznego gipsu, o wiele lepszych właściwościach. Zbudowany z syntetycznych taśm impregnowanych żywicą poliuretanową. Lekki gips jest kilkukrotnie lżejszy, bardziej wytrzymały, nie kruszy się, nie rozmięka po kontakcie z wodą, przepuszczalny dla powietrza, przezierny dla promieni RTG. Lekki gips jest łatwy do utrzymania w czystości oraz dostępny w różnych rozmiarach. Występuje także w różnych kolorach, dzięki czemu jest łatwiejszy do zaakceptowania przez dzieci. Lekki gips daje takie same możliwości medyczne jak gips klasyczny ale jest bardziej przyjazny dla pacjenta.

Rozmiar lekkiego gipsu: uzależniony od miejsca urazu, do konsultacji z naszym pracownikiem. 

Gwarantujemy najlepsze ceny i pełne zadowolenie z naszych usług. Sprawdź Nas.

Kula łokciowa z regulacją wysokości

big_laska_ergotech01

 niezwykle wytrzymała, a zarazem lekka (450g), wykonana z wysokiej jakości aluminium, nacisk: 130 kg
 kula w pełni spełnia wymagania normy europejskiej ISO 113341
 zabezpieczona epoksydowym lakierem,
 łatwa w przystosowaniu do wzrostu użytkownika.
System podparć:
 ergonomiczny kształt podparć oraz ich wentylacja zwiększają wygodę użytkowania,
 zestaw antyrotacyjny zwiększa bezpieczeństwo użytkowania,
 opatentowane odczepiane podparcie daje możliwość szybkiej wymiany w przypadku zużycia,
 dostępne w wielu wariantach kolorystycznych

Nasadka na kulę:
 dzięki unikalnemu kształtowi i zastosowaniu ultranowoczesnych materiałów nasadka zapobiega poślizgom oraz zapewnia maksymalny kontakt i przyleganie do podłoża nawet przy pochyleniu kuli pod znacznym kątem,
 unikalny kształt i zastosowane materiały doskonale absorbują wstrząsy powstające podczas stawiania kuli na podłożu,
 wyposażona w system antyperforacyjny,
 nasadka jest bardzo łatwa w wymianie.

Gwarantujemy najlepsze ceny i pełne zadowolenie z naszych usług. Sprawdź Nas.

Kołnierz ortopedyczny sztywny Florida

kolnierz ortopedyczny sztywny jednoczesciowy

Niezbędny w ostrych zespołach bólowych a także po urazach kręgosłupa szyjnego np. po skręceniach. Uwalnia od bólu i zapewnia bezpieczeństwo kręgosłupa szyjnego, łatwy w dopasowaniu i estetycznie wyglądający.

Rozmiar: obwód wokół szyi

Kołnierz ortopedyczny sztywny dwuczęściowy Campa

kołnierz ortopedyczny sztywny dwuczęsciowy (Campa)

Niezbędny po urazach kręgosłupa szyjnego np. po skręceniach, złamaniach a także po operacjach. Uwalnia od bólu i zapewnia bezpieczeństwo kręgosłupa szyjnego, łatwy i przyjazny w użytkowaniu.

Rozmiar: obwód wokół szyi 

Stabilizator barku

nowa fotka 5

Służy do unieruchomienia barku i ramienia po operacjach artroskopii barku, operacjach złamań barku i ramienia, po zwichnięciu i skręceniu barku. Składa się z części temblakowej i pasa otaczającego tułów oraz chorą kończynę zapewniając wygodne i skuteczne unieruchomienie.

Rozmiar: uniwersalny

Gwarantujemy najlepsze ceny i pełne zadowolenie z naszych usług. Sprawdź Nas.

Temblak

temblak

Służy do podtrzymania kończyny górnej, odciąża bark, łokieć i nadgarstek. Zapewnia optymalne warunki do leczenia lekkich urazów jak i jest niezbędnym elementem uzupełniającym leczenie w opatrunkach gipsowych, zapewniając pozycję przeciwbólową i przeciwobrzękową.

Rozmiar: długość przedramienia

Gwarantujemy najlepsze ceny i pełne zadowolenie z naszych usług. Sprawdź Nas.